Bileta Ajrore për në Athinë

Kërkoni bileta ajrore nga ose për në aeroportin e Athinës, përmes formularit të rezervimit të fluturimeve të petas dhe merrni tarifat më të mira për udhëtimin tuaj në Athinë!

Fluturime për në Athinë

Kodi i Aeroportit Ndërkombëtar të Athinës “Eleftherios Venizelos”: ATH

Ndryshe nga shumica e qyteteve të mëdha evropiane, Athina ka vetëm një aeroport për fluturime të brendshme dhe ndërkombëtare. Aeroporti Ndërkombëtar i Athinës mban emrin e Eleftherios Venizelos, një prej politikanëve më të rëndësishëm të shekullit të 20-të në Greqi. Kodi i aeroportit për Athinën është ATH dhe aeroporti ndodhet rreth 35 km larg nga qendra e Athinës.

Shumica e fluturimeve për në aeroportin e Athinës operohen nga kompani greke, si Aegean, Olympic dhe Sky Express, ndërsa disa nga kompanitë më të famshme evropiane ofrojnë fluturime ditore për në Athinë. Kompanitë e biletave ajrore të Athinës ofrojnë fluturime për në Greqi dhe destinacionet kryesore evropiane dhe botërore. Ndër kompanitë më të njohura ndërkombëtare janë British Airways, AirFrance, Emirates, RyanAir, Alitalia, Easyjet, Delta, American Airlines, Iberia, KLM, Lufthansa, Qatar Airlines, Swiss, Turkish Airlines, United Airlines, Volotea. Një listë e plotë dhe informacione më të dobishme për Aeroportin e Athinës mund të sigurohen në faqen e tij zyrtare www.aia.gr.

Biletat e avionit për në Athinë mund të blihen online, ndërkohë që një sugjerim i dobishëm është të bëni një check-in përpara mbërritjes në aeroport.

Si në çdo aeroport të Bashkimit Evropian, kontrollet e sigurisë janë të rrepta dhe shumë nga gjërat tuaja mund të mos jenë të pranueshme për t’u bartur gjatë fluturimit tuaj. Pasi të bëni rezervimin e fluturimit, printoni biletën tuaj ajrore dhe kontrolloni të gjitha kufizimet dhe udhëzimet e hipjes për t’u siguruar që nuk do t’ju duhet të lini një nga gjërat tuaja të çmuara në portat e kontrollit të imbarkimit.

Qindra fluturime kryhen çdo ditë nga Athina në Greqi ose në qytete të ndryshme të Evropës dhe botës. Rezervoni tani biletën tuaj ajrore për në Athinë dhe filloni të planifikoni një udhëtim unik me përvojë përmes këshillave dhe informacioneve mbi Udhëtimin në Athinë!

REZERVON BILETA PER ATHINE

Linja Ajrore në Athinë

Linjat ajrore më të rëndësishme që udhëtojnë për në Athinë apo pjesë të tjera të Greqisë janë Aegean Airlines dhe Olympic Air. Në fakt, dy kompanitë janë shkrirë dhe ndajnë fluturimet dhe destinacionet e tyre. Biletat ajrore të Athinës mund të blihen nga të dyja kompanitë për fluturimet e ndërsjella. Aegean Airlines është vlerësuar disa herë si linja ajrore më e mirë rajonale e Evropës dhe përmban avionë të rinj dhe renditje të larta në kënaqësinë e pasagjerëve. Nga ana tjetër, Olympic Airlines ka qenë transportuesi kombëtar historik grek dhe tani shërben kryesisht destinacionet dhe aeroportet e vogla të territorit grek.

Disa faqe interneti të krahasimit të biletave ajrore greke ofrojnë oferta për çmime të shkëlqyera të biletave ajrore. Përdorni ndonjë nga faqet e internetit të krahasimit të tarifave të biletave ajrore dhe përfitoni nga ofertat speciale për biletat ajrore për në Athinë.

* Lidhjet tona me faqet e internetit të palëve të treta mund të gjenerojnë të ardhura nga filialet për ne.